Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Kulinarija>Šviežios žuvies patogeniniai mikroorganizmai

Šviežios žuvies patogeniniai mikroorganizmai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Šviežios žuvies mikroorganizmai. Žuvies laikymas. Išvados.

Ištrauka

Gyvų žuvų natūralios mikrofloros sudėtis priklauso nuo jų gyvenimo sąlygų, t. y. nuo vandens ir dumblo mikrobų sudėties.
Žuvų kūno paviršius yra padengtas gleivėmis, kurios yra gera mitybini terpė įvairiems mikrobams.
Daugiausia mikrobų yra žuvų žiaunose ir virškinimo trakte. Sveikų žuvų raumenyse ir vidaus organuose paprastai nesti mikrobų. Tačiau žuviai nusilpus pro žiaunas, žaizdeles, iš žarnyno į raumenis gali patekti mikrobų iš vandens, dumblo, indų, nuo kablių.
Žuvys serga infekcinėmis ligomis - tuberkuliozę, furunkuliozę, raudonuke, fluorescencine nekroze. Kai liga neišsiplėtusi, tokias žuvis galima realizuoti tik termiškai apdorojus.
Grybai taip pat sukelia žuvų ligas t. y. žiaunų puvinį, dermatomikozę. Sergančių žiaunų puviniu žuvų žiaunos iš pradžių esti marmurinio atspalvio, vėliau atsiranda žiauninių lapelių irimo židiniai. Tokios žuvys žmonių sveikatai nekenkia. Dermatomikozėmis sergančių žuvų žiaunos, pelekai ir uodega apauga baltu kaip vata grybų miceliu. Mažai miceliu apaugusios žuvys tinka vartojimui, o suirusiais pelekais, vandeningais audiniais, dvokiančios žuvys brokuojamos.
Žuvys taip pat serga virusinėmis ligomis. Mažai ligos pažeistos žuvys realizuojamos tik termiškai apdorotos.
Sveikos žuvys nuo nusilpusių ir sergančių skiriasi savo elgesiu vandenyje. Sveika gyva žuvis vandenyje energingai judina pelekus, yra guvi ir judri, laikosi vandens gilu¬moje ir neišplaukia į paviršių. Nusilpusios žuvys nelabai judrios, dažnai išplaukia į vandens paviršių.

Gyvų žuvų natūralios mikrofloros sudėtis priklauso nuo jų gy¬venimo sąlygų, t. y. nuo vandens ir dumblo mikrobų sudėties.
Žuvų kūno paviršius beveik visada yra padengtas gleivėmis, ku¬rios yra gera mitybinės terpė mikrobams. Jų paviršiaus l cm2 galima rasti nuo 10 iki 10 min. mikrobų: sporinių ir nesporinių lazdelių, mikrokokų, sarcinų, mielių ir pelėsinių grybų. Salto vandens telkinių žuvų kūno paviršiuje vyrauja psichrofilinės lazdelinės bakterijos (50— 76,4%), o tropinių kraštų jūrų žuvų — daugiausia mikrokokai.
Daugiausia mikrobų yra žuvų žiaunose ir virškinimo trakte. Svei¬kų žuvų raumenyse ir vidaus organuose paprastai nesti mikrobų. Tačiau žuviai nusilpus pro žiaunas, žaizdeles, iš žarnyno į raumenis gali patekti mikrobų iš vandens, dumblo, indų, nuo kablių. , "
Žuvys serga infekcinėmis ligomis. Žuvų tuberkuliozę sukelia Mycobacterium piscium, o lašišinių furunkuliozę — Aeromonas sal-monicida. Karpinės žuvys (karpiai, sazanai, karšiai) gali sirgti raudo¬nuke, kurią sukelia Aėromonas punctata. Ant sergančių žuvų odos išsivysto netaisyklingos raudonos dėmės, labai išsipučia pilvas. Tven¬kiniuose auginami karpiai suserga fluorescencine nekroze; ligos su¬kėlėjas — Pseudomonas fluorescens. Ligos pradžioje ant odos atsi-randa raudonos taškinės ir išplitusios dėmės, kurių vietoje oda vėliau nekrozuojasi, lupasi, ir atsiveria negyjančius raumenų žaizdos.
Su pavienėmis raudonomis dėmėmis arba paviršinėmis pūliuo¬jančiomis ir nekrozinėmis žaizdomis žuvį leidžiama realizuoti 30 min virtą arba keptą ne vėliau kaip 6 h po jos sugavimo. Su didesniais pakitimais žuvį leidžiama gerai išvirtą sušerti gyvuliams arba su¬vartoti techniniams reikalams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKulinarijos referatas
KategorijaKita >  Kulinarija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis17.38 KB
AutoriusIrmantas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word zuvis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą