Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Kulinarija>Kinijos virtuvė

Kinijos virtuvė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Bendros žinios apie šalį. Ekonomika. Istorija. Didžioji Kinų siena. Imperatoriaus Cino kariuomenė. Virtuvės ypatumai. Ing ir Jang virtuvė. Visi gardumynai iš žemės ir jūros. Įmantri rūmų virtuvė ir sotus valstiečių maistas šiaurėje. Saldžiarūgščių patiekalų gausa pietryčiuose. Prieskoniai ir ryžiai pietvakariuose. Pietų Kinijos patiekalų įvairovė, šviežumas ir nesugadintas skonis. Keptuvė išgaubtu dugnu ir kiti kinų virtuvės indai bei įrankiai. Receptai. Aliejuje virti špinatai. Antiena su paprikomis. Trumpai kepta jautienos filė. Žuvies filė su cukriniais žirniais. Vištos krūtinėlė su žemės riešutais. Vištienos siurprizas. Bananai meduje. Krabai pomidorų padaže. Krabų kukuliukai. Saldžiarūgštė aviena. Tiršta kukurūzų sriuba su vištiena. Troškinta jautiena su česnakais. Kepta kiauliena. Sojos daigai su kiauliena. Kepti koldūnai.

Ištrauka

Nuo 1978 m. Kinijos ekonomika iš komandinės (sovietinio modelio), pradėta perorientuoti į rinkos ekonomiką. Nepaisant to, kad Kiniją oficialiai valdo komunistinis režimas, vis didesnę įtaką ekonomikai daro nevyriausybinės organizacijos, bei atskiri šalies piliečiai. Valdžia persiorientavo į sistemą, kurioje vyrauja privatūs namų ūkiai, žemės sklypai, fabrikai, vietoje anksčiau buvusios kolektyvizacijos, suteikė daugiau galių vietiniams valdininkams ir įmonių vadovams pramonėje, sudarė tinkamas sąlygas plėtoti smulkųjį ir vidutinįjį verslą, padarė šalies ekonomiką atvirą prekybai bei užsienio investicijoms. To rezultatas buvo tas, kad Kinijos ekonomika nuo 1978 m. iki 2005 m. išaugo keturis kartus. Skaičiuojant pagal realųjį BVP, Kinija yra antra pagal dydį ekonomika pasaulyje po JAV, nepaisant to, BVP, tenkantis vienam gyventojui, šiuo metu dar yra palyginti mažas (€4480).
Žemės ūkis ir pramonė geriausiai išplėtoti teritorijose, esančiose arčiausiai Honkongo bei tarp Taivanio ir Šanchajaus, kuriose sutelkta daugiausiai užsienio investicijų. Kinijos ekonomika yra tarpinio tipo - tarp socialistinės ir rinkos ekonomikos, todėl susiduria su daugeliu problemų: nuo biurokratijos, kurią sukelia socializmas, iki nedarbo, kurio priežastis - rinkos ekonomika. Vyriausybė turi kovoti su nedarbu, kurį sukelia valstybinės bendrovės, atleidinėdamos milijonus darbininkų; sumažinti korupcijos ir kitokių ekonominių nusikaltimų lygį, ir išlaikyti didžiules valstybines įmones, remiamas subsidijomis.
Istorija
Kinija priklauso prie seniausių pasaulio civilizacijų. Rašytiniai Kinijos istorijos šaltiniai siekia 1500 m. pr.m.e. Prieš 3500 metų Kinijoje atsiradusios paveldimosios dinastijos sukūrė biurokratinę sistemą, kuri žemės ūkiu besiremiantiems kiniečiams suteikė pranašumą prieš jos kaimynus klajoklius ir kalniečius. Kinų civilizaciją vienijo vieninga konfucianizmu besiremiantis tautinė ideologija ir rašytinė kalba, kuri susidėjo iš labai skirtingų vietinių dialektų.
Mituose minima, kad Kinijos kultūra prasidėjo nuo trijų pirmųjų imperatorių: Fu-Xi, Shen-Nong ir Geltonojo imperatoriaus Huang-Di, kurie pasak legendų gyveno prieš 5000 - 6000 tūkstančius metų, nors jokių istorinių jų asmenybių patvirtinimo nėra.
Kinijos civilizacija dar vadinama Geltonosios upės civilizacija. Žmonės čia apsigyveno IV-III tūkst. pr.m.e. Manoma, kad Kiniją suvienijo Ju didysis apie 2200m. pr.m.e. Vėliau valdė įvairios dinastijos:

1. SIA
2. ŠANGO
3. DŽOU
4. CINŲ
5. CHANŲ
Manoma, kad aukso amžių Kinija pasiekė valdant DŽOU dinastijai (XII-VIIIa. pr. Kr. ). Po to sekė krašto susiskaldymas maždaug į 11 valstybėlių, tačiau Kinija vėl buvo suvienyta CINU. Vadinamuoju tamsos laikotarpiu 220-589 m. vėl prasideda valstybės skaidymasis ir klajoklių gentys skverbiasi į Kiniją.
Kultūros pasiekimai:
1. Kinų raštas- specifiniai hieroglifai.
2. Irigacinė žemdirbystė - Kinijos civilizacijoje susiformavusi kanalų kasimo ir laukų drėkinimo sistema.Susiformavo valdant Šangų dinastijai.
3. Gebėjimas lydyti metalus, bronzos naudojimas.
4. Vėliau kinai išranda šilką, popierių. Taip pat kompasą, paraką, seismografą, porcelianą. Pastaruosius europiečiai turėjo išrasti iš naujo.
5. Rašalas.
6. Presas.
7. Konfucijaus mokymas ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-07
DalykasKulinarijos referatas
KategorijaKita >  Kulinarija
TipasReferatai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis88.82 KB
AutoriusPovilas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAntanas Švėgžda
Failo pavadinimasMicrosoft Word kinija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 28 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • Antanas Švėgžda
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą