Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Kulinarija>Stalo padengimas

Stalo padengimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Indai. Porcelianas. Taurės. Stalo įrankiai. Staltiesės. Paruošiamieji darbai. Stalo puošyba (dekoras). Ar mokate pasirinkti stalą? Pagalbinės priemonės. Stalo serviravimo pagrindai. Išvados.

Ištrauka

Indai yra kiekvieno padengto sta¬lo pagrindas. Ir visai nesvarbu, ar tai bus puikus porceliano servi¬zas, ar kuklesnis baltojo molio komplektas - be keramikos, arba tiksliau tariant, be dailiosios ke¬ramikos stalo nepadengsime.
Šiandien mes turime įvairiausių for¬mų ir spalvų indų pasiūlą. Yra viso¬kių, kokių mes tik galime panorėti: nuo kuklių vienspalvių iki margų, nuostabiausių atspalvių. Perkant in-dus, dažniausiai orientuojamasi į in¬dividualius poreikius, tačiau reikė¬tų atsižvelgti ir į jų praktiškumą. Galbūt apsimokėtų pirkti du komplektus: servizą, gaminamą masiškam naudojimui, tinkantį kiekvienai dienai, kurį ilgainiui ga¬lima pakeisti nauju, ir skirtąjį ypa-tingoms progoms, kurių parduo¬tuvėse pasirodo nedaug, o gal ir vienetinės gamybos komplektą. Perkant tokį servizą, būtina įsigy¬ti atsarginių puodukų ir lėkščių. Jei neturite tarnaitės, po didelių pobūvių ar gausių svečių galinčios suplauti indus, juos geriausia įsi¬gyti patvaresnius, nedūžtančius plovimo mašinoje. Šiuo metu to¬kių indų galima nusipirkti kuo įvai-riausių. Jeigu nenorite visko įsigyti vienu metu, pirmiausia nusipirkite pagrin¬dinį komplektą, vėliau jį papildyki¬te vis naujais indais. Šalia parody¬tų papildomų indų, dar galima įsi¬gyti visokių specialių dubenėlių gar¬nyrui, ragu, lėkščių žuviai, indelių kiaušiniams bei želė, įvairių padėk¬lų, sviestinių ir kt.
Dailiosios keramikos didžiausias laimėjimas yra daugeliu požiūrių labai patvarus porcelianas.
Porcelianas

Kinijoje daiktai iš porceliano jau gaminami nuo septintojo am¬žiaus. XII a. kryžiaus žygių metu jo dirbiniai šilko keliu ir per da¬bartinius Artimuosius Rytus pate¬ko į Europą. Šiai naujajai medžia¬gai daug dėmesio savo kelionių aprašymuose, pasirodžiusiuose apie 1300 metus, skyrė Markas Polas. Viena vertus, porcelianas buvo daug subtilesnis, aukštes¬nės kokybės, kita vertus - kietes¬nis ir patvaresnis už visus iki tol Vakaruose žinomus dirbinius. Naująją medžiagą, iš kurios Toli¬muosiuose Rytuose gamino įvai¬riausius buities reikmenis, Markas Polas pavadino "porcelianą". Iš tikrųjų tai yra itališkas pavadini¬mas baltos jūrų sraigės, kurios kiaukutas labai panašus į porce¬lianą.
XV amžiuje aplink pasaulį plaukiojantys jūrų burlaiviai atgaben¬davo į Europą brangių dirbinių iš porceliano. Jo paklausa, ypač di¬dikų rūmuose, nepaprastai didė¬jo, nes aukštuomenė porcelianą laikė reikšmingiausiu prestižo ob¬jektu. Dėl to XVI-XVII amžiuje Ki-nija ėmė šiuos gaminius masiš¬kai eksportuoti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKulinarijos referatas
KategorijaKita >  Kulinarija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis377.33 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų19 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stalo_Padengimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-10-24 IP: 82.135.210.115
    Rasa sako

    geras darbas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą