Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Kulinarija>Kava ir jos poveikis žmogaus sveikatai

Kava ir jos poveikis žmogaus sveikatai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Kavos istorija. Kavos rūšys. Kava ir sveikata. Ar kava kenkia sveikatai. Devynios gerosios naujienos. Kavoje yra ne tik kofeino. Kofeino poveikis žmogaus organizmui. Dar šis tas apie kava ir sveikatą. Išvados.

Ištrauka

Kava, turinti ypatingą aromatą, yra vienas mėgstamiausių gėrimų pasaulyje. Sklando daug įvairių nuomonių apie kavą. Vieni sako, kad ji kenkia žmogaus sveikatai, kiti – atvirkščiai. Dar kiti tiesiog geria,nes jiems ji patinka. Kaip yra iš tikrųjų? Šiame pranešime aprašysiu kavą, jos rūšis, jos paruošimo būdus ir jos poveikį žmogaus sveikatai.

Kavos istorija
Apie kavos plitimą iš Rytų Afrikos per Europą iki pat Brazilijos sklando daug legendų, padavimų ir pasakojimų.
Iš jų žinomiausias apie Kaldi, Abisinijos ožkų piemenį, kuris vieną dieną pastebėjęs, kad jo ganomos ožkos žaidžia tarsi vaikai. Jis pamatė, jog jos nuo kažkokio pakalnės krūmo rupšnoja raudonas uogas. Kaldi irgi paragavo uogų ir greitai nenustygo vietoje kaip ir jo ožkos. Netoliese buvusio vienuolyno abatas, pamatęs šį neįprastą sujudimą, kelias uogas davęs paragauti vienuoliams. Jie nesudėję bluosto meldėsi visa naktį.
Kita, įtikinamesnė istorija, pasakoja, kad kavos stimuliuojančias savybes atrado klajoklių gentys Etiopijoje. Ši legenda, ko gero, yra arčiausiai tiesos, kadangi kavos tėvynė laikoma Etiopija. Iš pradžių buvo valgomos tik pačios uogos arba susmulkintos ir sumaišytos su gyvūnų riebalais bei suvyniotos į rutuliukus naudojamos maisto gamybai. Vėliau uogos buvo naudojamos užpiltinėms gaminti. Kai prekiautojai kavą atvežė į Arabiją, pranašas Muhamedas gėrė vyną, pagamintą iš minkštosios kavos masės.
XIII a. kava ,,persikėlė" į kitą Raudonosios jūros krantą. Nuo tada ir prasidėjo jos per-galingas žygis per visa pasaulį. Jemene pirmoji kava buvo kultivuojama terasiniuose soduose ir per Meką bei Medina, kur kasmet plūsdavo islamo piligrimai, stiprinantis rūgštaus skonio gėrimas plito po pasaulį, tačiau niekur nėra aprašytas pirmasis žmogaus susidūrimas su viena šauniausių gamtos dovanų, kuria kasdien mėgaujasi milijonai visame pasaulyje. Jeigu kavos atradėjo vardas būtų žinomas, tai jam, galimas dalykas, jau seniai būtų pastatytas paminklas. Apie kavos kilmę drąsiai galima teigti, jog kavamedis pasaulyje žinomas anksčiau už žmogų, ir kad jo gimtinė yra Etiopijos plokščiakalnis Rytų Afrikoje.
Kavos gėrimo populiarumas taip pat siejamas su moterų diskriminavimu. Iš pradžių jos neturėjo teisės įeiti į kavos namus, juose rinkdavosi tik vyrai. 1674 m. moterys paskelbė peticiją, kurioje skundėsi, kad kavos namai išvilioja vyrus iš namų ir kad kavos gėrimas jiems sukelia impotenciją. Vyrai, suprantama, su tuo nesutiko, tačiau po truputį kavos namuose savo vietą išsikovojo ir moterys. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKulinarijos referatas
KategorijaKita >  Kulinarija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.82 KB
Autoriusgrazina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word kavos pranesimas.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą