Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Kulinarija>Maisto prekių laikymas
   
   
   
naudingas +1 / nenaudingas -1

Maisto prekių laikymas

  
 
 
12345
Aprašymas

Mėsa. Šviežia mėsa. Mėsos produktai. Skerdžiamų gyvulių rūšys. Mėsos skerdienos struktūra. Mėsos klasifikavimas pagal temperatūrą. Mėsos tipai. Mėsos kokybės rodikliai ir jų laikymasis. Fasuota mėsa: Mėsos subproduktai. Mėsos pusgaminiai. Mėsos konservai. Dešrų gaminiai. Virtų dešrų grupė. Dešrelės. Kepeninė dešra. Kraujinės dešros. Žlėgtainiai. Šaltiena. Mėsos duona. Parūkytos dešros. Rūkytos dešros. Mėsos gaminiai. Išvados.

Ištrauka

Mėsa

Mėsa – visų atrajotojų, kiaulių, neporakanopių žemės ūkio gyvulių ir nelaisvėje užaugintų žvėrių, išskyrus paukščius, kūno dalys, tinkančios žmonių maistui.
Šviežia mėsa – mėsa, taip pat ir įpakuota vakuuminiu būdu ar inertinių dujų atmosferoje, kuri, saugant nuo gedimo, nebuvo specialiai apdorota jokiu kitu būdu, išskyrus šaltį.
Mėsos produktai – mėsos gaminiai ir pusgaminiai.
Į mėsos cheminę sudėtį įeina baltymai 14 – 20%, riebalai 2 – 40%, angliavandeniai 0,5%, mineralinės medžiagos 0,5 – 1,5%, vitaminai PP, A, D, C, B grupės, vanduo 47 – 78%, fermentai ir ekstraktinės medžiagos, nuo kurių priklauso mėsos skonis ir aromatas.
Skerdžiamų gyvulių rūšys:
Svarbiausi skerdžiami gyvuliai – tai stambieji ir smulkieji raguočiai, kiaulės, triušiai, naminiai ir laukiniai paukščiai, laukiniai gyvuliai – briedžiai, stirnos, šernai kiškiai ir t.t. Mėsos prekinis kiekis ir kokybė nuo gyvulio veislės, amžiaus, lyties, priežiūros ir klimatinių sąlygų.
Mėsos skerdienos struktūra:
Skerdžiamų gyvulių mėsa sudaryta iš keturių pagrindinių audinių: iš raumeninio, jungiamojo, riebalinio ir kaulinio.
Raumeninis audinys yra pagrindinis, jis sudaro 50 – 70% skerdienos svorio. Tai vertingas audinys tinkantis maisto pramonei, ir kuriame yra vidutiniškai 18 – 20% baltymų, 2 – 3% riebalų, 0,5% angliavandenių, ekstraktinių ir mineralinių medžiagų.
Jungiamasis audinys jungia atskiras gyvulio kūno dalis, tai nevertingas audinys, nes žmogaus organizmas jį sunkiai įsisavina, kadangi jis sudarytas iš nepilnaverčių baltymų. Jis sudaro 9 – 12% skerdienos svorio.
Riebalinis audinys yra labai vertingas, sudarantis nuo 2 – 40% skerdienos. Tai priklauso nuo gyvulių amžiaus, lyties, veislės. Išlydytas yra plačiai naudojamas kulinarijoje.
Kaulinis audinys sudaro gyvulio griaučius. Kaulų kiekis skerdienoje svyruoja nuo 8% iki 30% viso skerdienos svorio. Jie yra naudojami sultiniams virti, o maisto pramonėje – kaulų, riebalų, želatinos ir kaulų miltų gamybai.
Mėsos klasifikavimas pagal temperatūrą:
Priklausomai nuo temperatūros mėsa yra skirstoma į šiltą, atvėsusią, atšaldytą, šaldytą ir į atšildytą.
Šilta mėsa – tai tik ką paskersto gyvulio mėsa, 34 temperatūros, nesubrendusi, kieta, tamsios spalvos. Šią mėsą organizmas blogai įsisavina, blogai išverda ir sultinys yra nemalonaus kvapo.
Atvėsusi mėsa – po paskerdimo praeina ne mažiau kaip 6 valandos. Per tą laiką mėsa subręsta, suminkštėja, įgyja skonį ir kvapą. Įgavusi aplinkos temperatūrą +22 tampa elastinga, ją labai gerai įsisavina organizmas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-26
DalykasKulinarijos namų darbas
KategorijaKita >  Kulinarija
TipasNamų darbai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.38 KB
Autoriusarns
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Maisto prekiu laikymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą