Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Kulinarija>Nealkoholinių gėrimų klasifikacija ir asortimentas

Nealkoholinių gėrimų klasifikacija ir asortimentas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Mineraliniai vandenys. Vaisvandeniai. Sirupai. Gira. Išvados.

Ištrauka

Nealkoholiniai gėrimai yra įvairios kilmės ir sudėties troškulį malšinantys gėrimai, prisotinti anglies dioksido arba be jo. Nealkoholiniams gėrimams priskiriami mineraliniai vandenys, vaisvandeniai, sirupai ir gira. Jie vertingi maistiniu ir biologiniu požiūriu. Maistinę vertę sudaro jų sudėtyje esantys angliavandeniai, o biologinę — mineralinės medžiagos, vitaminai ir kitos biologiškai veikliosios medžiagos. Šios medžiagos aktyvina maisto įsisavinimą, didina orga-nizmo atsparumą, teigiamai veikia nervų sistemą. Dėl sudėties ypatumų kai kurie vaisvandeniai ir mineralinis vanduo gali būti vartojami gydymo tikslams, specialiai mitybai diabetu ar kitomis ligomis sergantiems žmonėms. 100 g vaisvandenių ir giros energetinė vertė sudaro 25—40 kcal. Lietuvoje mineralinis vanduo išgaunamas ir pilstomas. Kai ku¬rių pavadinimų išpilstytas mineralinis vanduo atvežamas ir iš kitur. Vaisvandeniai gaminami is vietinės žaliavos, taip pat iš atvežtų koncentratų bei ekstraktų. Lietuvoje gaminami sirupai, vaisvandenių koncentratai ir gira.
Vanduo sudaro 60-70 procentų žmogaus kūno masės. 1 ml. vandens iš kūno per odą ir plaučius pašalinamas ramybės būsenoje. Taigi sveikas žmogus, kai jo organizme trūksta vandens, jaučia troškulį. Ištroškęs žmogus jaučia nuovargį ir tampa nedarbingas.

Šio darbo objektas – nealkoholiniai gėrimai, darbo uždaviniai - aptarti nealkoholinių gėrimų klasifikaciją, kiekvienos klasės asortimentą, atidžiau panagrinėti kai kuriuos pavadinimus ir padaryti išvadas iš visos medžiagos. Darbo tikslas – artimiau susipažinti su viena maisto prekių mokslo dalių. Darbas pailiustruotas gėrimų logotipais ir prekinių pakuočių pavyzdžiais.
Mineraliniai vandenys natūraliu arba dirbtiniu būdu yra mine¬ralizuoti. Jie skirstomi į du tipus: gamtiniai ir dirbtiniai minera¬liniai vandenys.
Gamtiniai mineraliniai vandenys - tai požeminių šaltinių van¬denys, kuriuose yra ištirpusių cheminių elementų ir junginių, taip pat dujų (azoto, anglies dioksido, sieros, vandenilio ir kitų). Jų sudėtyje yra visi žinomi cheminiai elementai jonų, mole¬kulių, koloidų ir kompleksinių junginių pavidalu. Mineralinio vandens gydomąsias savybes, jo cheminės sudėties esmę nulemia 6 jonai.
Visų ištirpusių vandenyje medžiagų masė, išreikšta gramais tūrio vienete, yra mineralinio vandens mineralizacija.
Mineraliniai vandenys vartojami gydymui. Mažai ir vidutiniš¬kai mineralizuoti vandenys vadinami geriamuoju mineraliniu vandeniu. Šio vandens poveikis yra nespecifinis, didinantis organizmo atsparu¬mą, skatinantis virškinimą ir specifinis, priklausantis nuo minera¬linio vandens sudėties. Mineralinis vanduo Lietuvoje išgaunamas Druskininkuose, Birš¬tone, Likėnuose, Palangoje, Antanave. Šie vandenys vartojami paimti tiesiog iš versmių ar gręžinių, taip pat išpilstyti į butelius, kurie parduodami.
Mineraliniai vandenys skirstomi pagal cheminę sudėtį. Pagal vyraujančius anijonus mineraliniai vandenys būna chloridiniai, sulfatiniai, hidrokarbonatiniai ir jų variantai. Pagal vyraujančius katijonus skiriami natrio, kalcio, magnio ir jų variantų vandenys. Vyraujančių elementų varian¬tai vadinami sudėtingos sudėties mineraliniu vandeniu. Atskirą grupę sudaro mineraliniai vandenys, turintys biologiškai aktyvių elementų (geležies, bromo, boro, arseno, jodo ir kt.).
Pagal mineralizaciją šie vandenys sąlygiškai skirstomi į geria¬muosius, geriamuosius-gydomuosius ir gydomuosius. Gydomieji vandenys vartojami tik gydytojo nurodymu.
Dirbtinis mineralinis vanduo būna pagamintas iš anglies diok¬sidu prisotinto geriamojo vandens, kuriame ištirpintos kai kurios druskos. Šis vanduo malšina troškulį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKulinarijos referatas
KategorijaKita >  Kulinarija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis215.71 KB
AutoriusAlma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. S. Balnytė
Failo pavadinimasMicrosoft Word PREKIU MOKSLAS REF [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • lekt. S. Balnytė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą